Gościnnie u policjantów

fot. KPP Środa Wielkopolska
Specjalistyczny sprzęt, wyposażenie, umundurowanie i codzienną służbę policjantów mogli zobaczyć z bliska uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Środzie Wlkp. Nie brakowało pytań zaciekawionych dzieci. Uczniowie dowiedzieli się jak działają numery alarmowe i w jakich sytuacjach policjantom pomagają psy.
REKLAMA

Z wizytą do policjantów przybyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Środzie Wlkp. Dzieci z bliska mogły przyjrzeć się pracy policjantów, poznać wyposażenie oraz specjalistyczny sprzęt wykorzystywany przez funkcjonariuszy podczas codziennej służby. Zwiedzających odwiedził również policjant pracujący w komendzie jako przewodnik psa służbowego – sierż. Marcin Wachacz. Mali zwiedzający mogli poznać policyjnego pupila i dowiedzieć się jak zachowywać się podczas kontaktów ze zwierzętami.

Nie zabrakło też czasu na rozmowę o bezpieczeństwie drogowym i przede wszystkim elementach odblaskowych. Całość spotkania dla uczniów przygotowali i przeprowadzili podinsp. Agnieszka Bartłomiejczak, asp. sztab. Michał Szymurski i st.sierż. Natalia Nowak. Dzieci po zakończonej wycieczce były bardzo zadowolone z tego, że mogły poznać arkana policyjnej służby i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie do szkolnej kroniki.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Środzie

kiedy
2020-03-06 18:00
miejsce
Restauracja Turystyczna u Moniki,...
wstęp biletowany