8 listopad 2023

Fałszywy kurier brał pieniądze i uciekał

zdjęcie: Fałszywy kurier brał pieniądze i uciekał / pixabay/6735532
Oszust podawał się za internetowego sprzedawcę, dostarczał też paczki za pobraniem. Tyle że do środka wkładał śmieci zamiast zamówionych sprzętów muzycznych. Brał pieniądze i uciekał. Policjanci ze Środy Wlkp. zatrzymali go na terenie woj. śląskiego.

Jak poinformowała Komenda Powiatowa Policji w Środzie Wlkp., do oszustwa na kwotę ponad 5 tys. zł doszło na terenie powiatu średzkiego. Mieszkaniec zamówił za pośrednictwem jednego z internetowych portali wystawioną na sprzedaż "konsolę dj-ską". Paczka została zamówiona z opcją zapłaty przy odbiorze towaru.

Oszust skontaktował się telefonicznie z ofiarą informując, że paczka zostanie dostarczona i prosił o odliczoną gotówkę za przesyłkę. Pojawił się w drzwiach domu z paczką, co do której pokrzywdzony nabrał podejrzeń. W momencie, kiedy mieszkaniec powiatu średzkiego zapytał kuriera o możliwość otwarcia paczki, oszust uciekł z pieniędzmi – podała policja. W paczce zamiast konsoli były jakieś drewniane elementy.

Kryminalni ze Środy Wlkp. w trakcie dochodzenia wytypowali sprawcę oszustwa. Pojechali ponad 400 km na Śląsk i zatrzymali 30-letniego mieszkańca powiatu mikołowskiego. Z ustaleń policjantów wynika, że na co dzień pracował on jako prawdziwy kurier.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu trzech zarzutów, do których się przyznał.

Policja podała, że oszust w podobny sposób działał też na terenie województwa opolskiego oraz mazowieckiego. (PAP)

autor: Anna Jowsa

ajw/ jann/

2024-05-23 19:00