Niebezpieczny wypadek 5 pojazdów w miejscowości Nowe Miasto nad Wartą

zdjęcie: Niebezpieczny wypadek 5 pojazdów w miejscowości Nowe Miasto nad Wartą / pixabay/7795597
W dniu 20.03.2023 r. ok godziny 15:20 dyżurny średzkiej policji otrzymał informację o zaistniałym zdarzeniu drogowym na krajowej 11 w miejscowości Nowe Miasto nad Wartą. Na miejscu pojawiły się załogi policji, straży pożarnej oraz pogotowia ratunkowego wraz z śmigłowcem LPR. Droga była całkowicie zablokowana do godziny 21:00, a policja zorganizowała objazdy.

Policjanci ustalili, że kierujący pojazdem marki Toyota Yaris poruszający się w kierunku miejscowości Jarocin z nieustalonych jak dotąd przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w pojazd ciężarowy przewożący drewno, a następnie uderzył w jadący za nim pojazd marki Ford Toureno. W wyniku zdarzenia doszło do przewrócenia się naczepy z drewnem i rozsypania drewna na jezdnię oraz na jadące w kierunku Jarocina dwa pojazdy osobowe. W wyniku tego zdarzenia 5 osób zostało poszkodowanych i przetransportowanych do okolicznych szpitali.

Szczegółowy przebieg zdarzenia znany będzie po przeprowadzeniu postępowania, które prowadzone jest w Komendzie Powiatowej Policji w Środzie Wlkp.