Parkingowy mściciel zatrzymany

fot. KPP Środa Wielkopolska
Mieszkaniec Środy niszczył cudze pojazdy prawdopodobnie z powodu tego, że inni stawali auta na jego ulubionym miejscu parkingowym. Policjanci zebrali materiał, który potwierdza, że uszkodził cztery samochody rysując karoserie ostrym narzędziem. 71-latek trafił do policyjnego aresztu. Grozi mu kara więzienia.
REKLAMA

Na jednym ze średzkich osiedli mieszkaniowych od jakiegoś dochodziło do uszkodzeń pojazdów. Ktoś rysował karoserie aut stojących na osiedlowym parkingu. Niekiedy uszkodzenia były na tyle poważne, że porysowany ostrym narzędziem był dosłownie cały samochód. Choć za każdym razem atakowane było inne auto to policjanci nie mieli wątpliwości, że robi to ciągle ta sama osoba.

16 marca kryminalni zatrzymali mężczyznę stojącego za uszkodzeniami aut. Sprawcą okazał się 71-letni mieszkaniec osiedla. Zaskakujący może być powód popełnionych przestępstw. Wszystko wskazuje na to, że mężczyzna niszczył cudze pojazdy prawdopodobnie z powodu tego, że inni kierowcy stawiali swoje auta na jego ulubionym miejscu parkingowym.

Mieszkaniec Środy swoim postępowaniem wyrządził szkody wynoszące kilka tysięcy złotych. Niszczenie cudzej rzeczy to przestępstwo, za które kodeks karny przewiduje karę więzienia od 3 miesięcy do 5 lat. O wysokości kary dla sprawcy zadecyduje sąd.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
wielkopolskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Środzie