Złodziej buszujący w zbożu

fot. KPP Środa Wielkopolska
Policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego zatrzymali 25-letniego mieszkańca Środy. Powodem było włamanie, którego dokonał na szkodę swojego brata. Funkcjonariusze ustalili kryjówkę ze skradzionym sprzętem komputerowym. Sprawcy grodzi od roku do 10 lat więzienia.
REKLAMA

8 lipca br. oficer dyżurny Policji otrzymał zgłoszenie o włamaniu do domu w Środzie. Mundurowi skierowani na miejsce potwierdzili, że ktoś wybił szybę i z wnętrza domu skradł sprzęt komputerowy. Śledczy zabezpieczyli ślady związane z przestępstwem i przesłuchali pokrzywdzonych. Okradzeni kierowali podejrzenia pod adresem brata. W policyjnych kartotekach zdarzają się sprawy kradzieży na szkodę kogoś z rodziny. Są to sprawy rzadkie, ale jak pokazuje życie i najbliższych osób nie można wykluczać z kręgu podejrzanych. Za każdym razem jednak policjanci muszą zebrać niezbite dowody winy.

Tak też było w tym przypadku. Poza zabezpieczonymi śladami wskazującymi, że rzeczywiście brat dokonał tego przestępstwa, funkcjonariusze odnaleźli również skradzione komputery. Rodzinny przestępca ukrył je na jednym z pól przy wjeździe do miasta. Wykorzystał rosnące tam wysokie zborze, by w nim skryć skradzione przedmioty do czasu aż sprawa przycichnie. Funkcjonariusze zabezpieczyli wart ponad 6 tysięcy sprzęt komputerowy i zwrócili właścicielowi.

25-letni sprawca przestępstwa trafił do policyjnego aresztu. Odpowie przed sądem za kradzież z włamaniem. Kodeks karny za tego rodzaju przestępstwo przewiduje od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Środzie

kiedy
2020-03-06 18:00
miejsce
Restauracja Turystyczna u Moniki,...
wstęp biletowany