Mimo wszystko bezpieczna Wielkanoc

fot. KPP Środa Wielkopolska
Pomimo jednego wypadku, w którym został ranny rowerzysta, nie odnotowano w okresie świątecznym innych poważnych zdarzeń drogowych. Co ważne wszyscy skontrolowani kierowcy byli trzeźwi. Co działo się jeszcze na drogach naszego powiatu, podsumowuje naczelnik średzkiej drogówki.
REKLAMA

Policjanci wskazują, że minione święta były bezpieczne. Od Wielkiego Piątku do Lanego Poniedziałku na drogach powiatu średzkiego odnotowano 4 zdarzenia drogowe. Tylko jedno z nich było poważne. Doszło do niego w miejscowości Zaniemyśl. Doznał w nim obrażeń ciała 75-letni rowerzysta. Wstępne ustalenia policjantów wskazują, że winę za to zdarzenie ponosi 41-letnia kierująca dacią logan. Uczestnicy tego wypadku byli trzeźwi, podobnie zresztą jak wszyscy kierowcy przebadani w ramach akcji „Bezpieczna Wielkanoc”.

Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego kom. Marcin Puzicki podsumowując pracę drogówki wskazuje, że w tym świątecznym okresie, policjanci skontrolowali blisko stu uczestników ruchu. W tym najwięcej kierowców pojazdów osobowych. Ruch na drogach nie był szczególnie duży, co znów przekładało się na to, że prowadzący auta niestety chętniej przekraczali prędkość. Wśród skontrolowanych 85 kierowców, pięćdziesięciu jechało właśnie za szybko. W 6 przypadkach powodem wystawionego mandatu było nieprawidłowe wyprzedzanie, w pozostałych niestosowanie pasów i rozmawianie przez komórkę.

Piesi niestety też nie byli idealni. Ponad 20 osób zostało poddanych policyjnej kontroli, ponieważ poruszali się nieprawidłową stroną drogi, nie mieli elementów odblaskowych czy przechodzili w miejscu niedozwolonym. Podsumowując jednak cały czas świąt, Wielkanoc była bezpieczna.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
wielkopolskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Środzie